Frenduv Blog

Trend čajoven – jaké účinky mají jednotlivé čaje?

Posezení v příjemné čajovně se stává stále oblíbenější formou trávení času, ať už s dobrou knihou v ruce nebo v kruhu přátel a známých. Víte, jaké mají účinky nejznámější nabízené čaje u nás?

Zelený čaj

Klasika pěstovaná především v Číně, Indii, Japonsku a na Srí Lance, vám dodá nejen příjemný pocit v kulturním prostředí čajovny, díky zelenému čaji se můžete těšit i z příznivých účinků na vaše zdraví. Zelený čaj je skvělým zdrojem antioxidantů, které v našem těle pomáhají bojovat s nepříznivými volnými radikály a předcházet tak vzniku civilizačních onemocnění. Nálev zeleného čaje vám dodá energii, v těle působí jako termoregulátor a mírní například žaludeční potíže. Zelený čaj je ceněný například i pro své antibakteriální a dezinfekční účinky.

Bílý čaj

Zelený či černý čaj známe všichni. Čím se však vyznačuje čaj bílý, který se již více než 5000 let pěstuje především v Číně? Bílý čaj je ceněný pro nejmenší obsah kofeinu – obsahuje pouze čtvrtinu této látky oproti černému čaji. Má silné antibakteriální a antivirotické účinky a je schopen snížit hladinu cholesterolu i vysoký tlak. Působí příznivě pro naši imunitu a obsahuje nejvíce ceněných antioxidantů ze všech čajů – bílý čaj se nefermentuje, tudíž si uchovává ceněné látky. Až si tedy budete s přáteli sedat do klidného prostředí čajovny, nezapomeňte ochutnat tento skvělý nápoj.

Černý čaj

Ochutnejte kvalitní čaj vyrobený z čajovníku čínského a těšte se z jeho příznivých účinků například při žaludečních potížích nebo nachlazení.

Základní druhy čajů:

· zelený

· bílý

· černý

Jak často chodíte do čajovny a jaký nápoj je váš nejoblíbenější?Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek